Mibosport Cup R5 Big Final 19/20 - report

2. 3. 2020

Mibosport Cup je ve finále. Poslední závod, symbolicky ukrytý na konci měsíce února, přilákal do Hrotovické haly 211 závodníků, kteří se utkali nejen o dílčí výsledky v závodu, ale hlavně o cenné body do pořadí. Vždyť právě poslední závod seriálu pro sezónu 2019/2020 zahrnoval podstatnou bodovou přirážku.

Kromě aspirantů na vítězství v celkovém pořadí se hlavně v offroad kategoriích objevila nová jména ze světové špičky. Výlet do Čech si udělal několikanásobný vítěz EOS Jörn Neumann a nechyběla ani Jessica Palsson ze Švédska.

Harmonogram tréninků ani kvalifikačních a finálových jízd se nijak neměnil. Komfort pátečního ježdění zůstal k dispozici pro všechny zúčastněné. Počet měřených tréninků se dokonce opět zvýšil na tři.

2wd Buggy Stock: Matúš Benetin patří ke špičce v 2WD Buggy, což potvrdil i v její "Stockové" variantě. TQ z kvalifikace podpořil třemi vyhranými finálovými jízdami. Druhou příčku si odvezl Tristan Hackl a Juraj Hudy obsadil zbývající příčku na bedně.

2wd Buggy Modified: Jessica Palsson si počínala velmi dobře. Od začátku udávala tempo a bezchybně zajeté finálové jízdy jí vynesly vítězství. Ze sedmé pozice startující Max Götzl se prodral až na druhou příčku. Třetí místo obsadil Hupo Hönigl. Jörn Neumann dokončil na čtvrté příčce a pátý dojel Adam Iszay.

4wd Buggy Modified: Situace na čele, narozdíl od „dvoukolek“, zůstala věrnou kopií startovního pořadí. Alespoň na špičce. Martin Bayer proměnil TQ ve vítězství. Bartek Zamrzycki dojel druhý a na třetí místo se posunula Jessica Palsson. Její týmový kolega Jörn Neumann se opět musel spokojit se čtvrtou příčkou a Max Götzl uzavřel pětici nejlepších.

GT Stock 17.5T: Lukáš Vopat výborně naladil a konečně se dočkal premiérového vítězství v kategorii. Günter Krausgruber byl blízko, ale chyby jej připravily o lepší příčku. Maty Knopp si hezkou vyrovnanou jízdou vyjel třetí pozici. Čtvrtý skončil Marcel Pietsch a pátý dojel Ivo Gombík.

FWD: Werner Spannbruckner byl velice rychlý v průběhu celého závodního dne. Alexander Mayer mu sice sebral vítězství v první finálové jízdě, ale poté opět dominoval Werner. Alexander dojel na druhé příčce a třetí skončil Michal Bok.

Formula: V opět nejobsazenější onroad kategorii s téměř čtyřmi desítkami zúčastněných diktoval tempo Lukáš Hoch. Tentokrát s nebývalým odstupem od zbytku startovního pole. Ve finálových jízdách obhájil TQ a dojel si pro vítězství. Druhou příčku obsadil Thomas Dvorzsky a na třetí příčku se probojoval Šimon Horák. Naopak propad zaznamenal Manuel Trinko. Pátou pozici udržel Werner Spannbruckner.

Pro Stock 13.5T: Oliver Havránek postrádal významnější konkurenci. Mohl si dovolit vynechávat jízdy dle potřeby a jet jen tolik, aby si zajistil vítězství. To se také povedlo. Hned za jeho zády skončili Tim Schulte a Michel Zierold. Oba borci si odbyli svou premiéru na seriálu a hned z toho bylo umístění mezi trojicí nejlepších. Karel Kratochvíl se musel spokojit se čtvrtou příčkou a Radko Černohous dojel pátý.

Modified: V nejrychlejší onroad kategorii si pro vítězství dojel opět Oliver Havránek. Na cestě za ním musel překonat Matěje Šulce, který držel TQ pozici. Po několika hezkých soubojích Matěj odešel z pole smířen s druhou příčkou. Třetí skončil Petr Grof a čtvrtou pozici si odvezl Kuba Šimurda. Pátý dojel Martin Kratochvíl.