MIBOSPORT Summer Race 2020 - report

8. 6. 2020

Tradiční letní závod Mibosport Summer Race se konal uplynulý víkend na všem dobře známé trati v Blansku. Do Blanska přijelo celkově 56 závodníků v 6 kategoriích - Modified, Pro Stock 13.5T, GT Stock 13.5T, Formula, FWD and 1/10 GT Pancar.

V kategorii Modified byl po celý den suverénním lídrem Matěj Šulc se všemi vyhranými kvalifikacemi. Ve finálích to nebylo jinak, Matěj vyhrál první dvě finálové jízdý a tím si vítězství pojistil. Pěknou jízdu předvedl Petr Grof a dojel si tak pro druhou příčku. Za ním pak na třetím místě dojel Jiří Vyšín.

V kategorii Pro Stock 13.5T s celkově 15 závodníky na startu zvítězil Radko Černohous se 3 vyhranými kvalifikacemi a 2 výhrami ve finálích. Druhé místo pak získal Šimon Horák a třetí dojel David Měšťan.

Vítězem kategorie GT Stock 17.5T se stal Pavel Magda.

Ve Formulích vyhrál všechny jízdy dne Lukáš Hoch a zajistil si tak vítězství. Po těsných soubojích na druhé a třetí pozici si nakonec pro 2. místo dojel Šimon Horák a pro třetí pak David Douhlevski.

Na tomto závodě nová kategorie FWD byla po celý den mezi dvěma jezdci - Michalem Bokem a Lukášem Hochem. Těsné souboje pak vedly k vítězství Michala Boka se 2 výhrami v kvaldách a 2 výhrami ve finálích. Lukáš Hoch tak obsadil druhou pozici a poslední pódiovou příčku vybojoval Dušan Bayer.

1/10 GT Pancar patřila Marku Helbichovi se všemy vyhranými jízdami. Za Markem pak dojel druhý Lukáš Vrba a pro třetí místo si do cíle přijel Marek Kunc.