Mibosport Cup R5 - report

26. 2. 2019

Pátý závod Mibosport Cupu byl zároveň posledním v sezoně 2018/2019. Velké finále tohoto, už evropského, seriálu přilákalo rekordní počet závodníků mnoha národností, značně přesahující číslo 260.

Hala byla naplněnější než obvykle a na dráze to žilo. Páteční trénink většina závodníků bez váhání využila. Volné tréninky zůstaly beze změn, zatímco těch měřených ubylo. Z původních tří zbyly dva, a tak bylo třeba zajet alespoň v jednom z nich.

Další program již se odehrával v sobotu. Krátká rozprava vystřídala ranní volný trénink a pak už se mohlo začít „naostro“ závodit.

Stadium Truck: Phillipp Märzinger byl v této kategorii nejrychlejší a podařilo se mu zvítězit. Christian Wukonig si sice připsal jedno vítězství v jízdě, ale stačilo to jen na druhou příčku před René Levetzovem.

2WD Buggy Stock: Kategorie buggy s omezeným výkonem a pohonem na zadní nápravu se začala rozrůstat. Zvětšující se jezdecká základna dala dohromady 20 zápisů na startovní listině. Průběh od samého začátku režíroval Jura Hudy. Arnold Lorenz skončil hned za ním a třetí příčku si odvezl René Levetzov.

2WD Buggy Modified: Téměř šedesátka pilotů na startu této nejobsazovanější kategorie tvořila vyrovnané startovní pole. Favorit na vítězství Martin Bayer sice musel čelit atakům ze strany Hupo Hönigla, ale nakonec je ustál a mohl se radovat z triumfu. Hupovi jedna vyhraná jízda pomohla alespoň k druhé příčce. Max Götzl se tak musel spokojit se třetí pozicí. Aleš Bidovský dokončil na čtvrté příčce a Bartolomiej Zambrzycki dojel pátý.

4WD Buggy Modified: Podobně jako ve „dvoukolkách“ i zde měl Martin Bayer navrch. Tentokrát však za jeho zády figuroval Max Götzl. Max jel výborně a odměnou mu byla druhá příčka. Hupo Hönigl dokončil na třetím místě. Bartolomiej Zambrzycki skončil čtvrtý a na páté příčce dojel Zsolt Bajusz.

1/12 Pancar: Tomáš Lipták opět ovládl průběh této kategorie plné zvratů a rychlých speciálů. Víťa Hola profitoval ze své vyrovnané jízdy a odměnou byl zisk druhé pozice. Martin Zvára dokončil na třetí příčce před Branislavem Panákem a Marcelem Dostálem.

1/10 GT Pancar: Igor Lipták pokračoval v rodinném tažení ve větších „desetinových“ pancarech. Průběh finálových jízd však byl velice zajímavý. Tu první vyhrál Roman Krejčí a druhou Martin Zvára. Místo toho, aby souboj o vítězství proběhl mezi těmito dvěma borci, zvítězil v poslední jízdě Igor a tím rozhodl. Roman Krejčí skončil druhý a Martin Zvára třetí. Marek Helbich se musel spokojit se čtvrtou příčkou a Radovan Konopík dojel pátý.

Formule 1: Lukáš Hoch měl ztíženou pozici. Startoval až jako druhý, ale předjížděcí manévr mu nakonec v každé jízdě vyšel. TQ jezdec Andreas Stiebler se tak musel spokojit se třetí pozicí. Kromě Lukáše se kolem něj dokázal protáhnout ještě celkově druhý Herbert Weber. Šimon Horák dojel čtvrtý a pátou příčku si odvezl Thomas Dvorszky.

Stock: Oliver Havránek opět musel svádět souboj s rychlými závodníky z Polska. Hlavně Blazej Orlowski měl výborně naladěno. Čím více jízd však Oli zajel, tím více si byl na trati jistější a vzdaloval se soupeřům. Blazej Orlowski nakonec skončil druhý a překvapení přišlo na třetí příčce. Tu si odvezl Karel Kratochvíl, který startoval až ze šesté pozice. Marton Tóth dojel na čtvrté příčce a Radko Černohous skončil pátý.

Modified: Další kategorie plná zvratů přinesla vše, jen ne klidné finálové jízdy. Atraktivní traťový layout tomu rozhodně pomohl a o předjížděcí manévry nebo kolize zkrátka nebyla nouze. Na špičce startovního pole však zůstalo vše beze změn. Zdenko Kunák si pohlídal TQ pozici a zaslouženě zvítězil. Oliver Havránek se dokázal vyvézt za Zdenem a uniknout vřavě mezi zbylými závodníky. Tam vrcholil souboj o třetí příčku. Tu si nakonec, i přes několik kolizí, které způsobil, odvezl Jakub Rozycki. Čtvrtý dojel Andreas Stiebler a pátý skončil Matěj Šulc.